Kamikadze

To byli bohaterowie i przekleństwo II wojny światowej. Złe duchy ze wschodu. Choć w tłumaczeniu na polski, kamikadze znaczy ?boski wiatr?, to kojarzyli się raczej z diabłami wcielonymi. Ci piloci, gdy wiedzieli, że swoimi maszynami nic nie zdziałają, że ich karabiny nie mają naboi a bomby zostały zrzucone, w samobójczych atakach zderzali się z samolotami i statkami wroga.

Ta wojskowa formacja samobójcza z okresu II wojny światowej jest bardzo niejednoznaczna. Najczęściej korzyli z samolotów Mitsubishi A6M. byli specjalnymi żołnierzami. Widzieli, że idą na śmierć. Ich misja mogła się zakończyć w boju w dwojaki sposób. Albo rozbijali się o wrogi okręt, co powodowało katastrofalne obrażenia, albo byli zestrzeleni. Ginęli w boju i tak i tak.

Przed wylotem wdziewali specjalne mundury, zabierali miecze samurajskie, dokładnie czyścili samoloty, które też były w idealnym stanie technicznym (mówili, że trumna ma być czysta), wznosili toast i żegnani przez przyjaciół ? wyruszali w bój. Najczęściej ostatni.

Comments are closed.